Nedeľa, 17. október 2021. Meniny má Hedviga, zajtra Lukáš.

POZOR na extrémne horúčavy! Veľké teplo nás potrápi najmä poobede: Výstrahy aj na ďalšie dni

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
17.06.2021 09:46

BRATISLAVA - Meteorológovia varujú pred horúčavami v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. Teplota vzduchu môže v poobedňajších hodinách ojedinele vystúpiť na 33 až 35 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojom webe.


Aktuálne počasie nájdete na Predpovede.sk

Pre celý Bratislavský kraj a väčšinu okresov Nitrianskeho a Trnavského kraja platí v tejto súvislosti výstraha prvého stupňa, a to od 14.00 do 17.00 h. "Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká," vysvetlili meteorológovia.

Výstrahy pred veľkými teplotami
Zdroj: shmú.sk

Výstrahy pred vysokými teplotami sú vydané aj na ďalšie dni. Výstraha prvého stupňa platí v piatok (18. 6.) predbežne od 14.00 do 17.00 h pre Bratislavský, Banskobystrický, Košický, Nitriansky i Trnavský kraj. Pre Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj platí v sobotu (19. 6.) od 14.00 do 17.00 h výstraha druhého stupňa. V Banskobystrickom, Trenčianskom a Košickom kraji je v poobedných hodinách vydaná výstraha prvého stupňa.

Výstrahy pred veľkými teplotami
Zdroj: shmú.sk

Výstrahy pred veľkými teplotami
Zdroj: shmú.sk


Galéria

Ilustračné foto Výstrahy pred veľkými teplotami Výstrahy pred veľkými teplotami Výstrahy pred veľkými teplotami

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články