Utorok, 27. júl 2021. Meniny má Božena, zajtra Krištof.

Najnovší EXKLUZÍVNY prieskum potvrdil trend totálneho pádu vládnych strán: Smer sa približuje Hlasu

Zdroj: Topky/Ján Zemiar, TASR/Michal Svítok
07.06.2021 23:59

BRATISLAVA - Keby sa konali voľby, určite by sa ich zúčastnilo 60%, a pravdepodobne ďalších 26% opýtaných. Vyplýva to z júnového prieskumu volebných preferencií spoločnosti ACTLY exkluzívne pre spoločnosť Zoznam a spravodajský portál Topky.sk.


Keby boli voľby začiatkom júna 2021, do NR SR by sa dostalo 8 strán. S prehľadom by vyhral Hlas-SD (22,5%). Na druhom mieste by sa umiestnil Smer-SD so 14,8%.

Najnovší EXKLUZÍVNY prieskum potvrdil

 

S viac, ako trojbodovým odstupom nasleduje tretia SaS s 11,6%. Tá má zasa podobný, takmer trojbodový náskok pred OĽaNO. V parlamente by zasadli aj PS, KDH, Sme rodina a Republika. Za ľudí by ostali mimo NR SR s 3,4%.

Najnovší EXKLUZÍVNY prieskum potvrdil

 

Súčasná koalícia by mala iba 46 poslancov, na vládnutie by potrebovala minimálne 76. Ide teda o výrazný pokles oproti voľbám. Najväčšiu zmenu v politických preferenciách zaznamenala strana Smer –SD s najlepším výsledkom od vzniku strany Hlas. Smer zrejme posilnili najmä nestáli voliči strany Sme rodina, ktorá klesla takmer na úroveň z konca roka 2020. Aj v júni pokračoval kontinuálny pokles OĽANO a mierny nárast KDH.

 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/vrr

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články