Sobota, 12. jún 2021. Meniny má Zlatko, zajtra Anton.

Slovenky prepadli HOAXom: Z ich komunikácie sa zastavuje rozum! Lučenecká nemocnica reaguje

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images, ŠÚKL
04.06.2021 07:59

BRATISLAVA – Pokiaľ ide o vakcináciu proti novému koronavírusu, konšpirátori majú fantázie až-až. Sociálnou sieťou sa aktuálne šíri hoax, že v lučeneckej nemocnici zomreli traja ľudia po tom, ako sa dali zaočkovať. Rovnako nie je pravda, že na Slovensku sa inštalujú kremačné pece kvôli očakávanému nárastu úmrtí zaočkovaných ľudí.


Na hoax súvisiaci s očkovaním proti covidu-19 upozornila facebooková stránka "Prečo ľuďom hrabe?" Istá osoba napísala druhej, že kolegyňa, ktorej dcéra pracuje na urgentnom príjme v lučeneckej nemocnici, ju informovala, že v priebehu jednej noci im zomreli traja pacienti vo veku 40, 41 a 47 rokov. Tvrdí, že skonali po očkovaní.

POZOR, lekár šíri HOAX o očkovaní proti covidu: Polícia si naňho poriadne posvietila!

Na dezinformáciu upozornila aj polícia. „Facebookom sa vo veľkom šíri komunikácia medzi dvoma neznámymi osobami, v ktorej jedna z nich tvrdí, že jej volala kolegyňa, ktorej dcéra robí na urgente v Lučenci, mala nočnú a bola hotová. Vraj traja mladí ľudia (40, 41 a 47 rokov) zomreli v noci po očkovaní. Aby správa dostala poriadny cveng, osoba tvrdí, že sa u nás stavajú spaľovne, lebo sa nebude stíhať pochovávať zaočkovaných ľudí,“ uviedla na sociálnej sieti polícia bojujúca proti hoaxom.

Slovenky prepadli HOAXom: Z
Zdroj: FB/Hoaxy a podvody - Polícia SR

Nemocnica v Lučenci potvrdila, že ide o nezmysel

„Ide o hoax, ktorý sa nezakladá na pravde a od tvrdenia sa ako Všeobecná nemocnica Lučenec n.o. jednoznačne dištancujeme. Ku žiadnemu úmrtiu v súvislosti s očkovaním vo VšNsP Lučenec n.o. nedošlo,“ uviedla vo svojom stanovisku nemocnica, ktorú citovala polícia.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články