Sobota, 19. jún 2021. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

AKTUÁLNE Na Slovensko eskortovali muža, ktorý mal zlikvidovať Lipšica a Žilinku

Zdroj: Facebook/ Polícia Slovenskej republiky
14.05.2021 14:40

BRATISLAVA – Polícia si v piatok od talianskych justičných orgánov prevzala 36-ročného občana Bosny a Hercegoviny Darka Dragiča. Informuje o tom na sociálnej sieti. Na muža vydal Špecializovaný trestný súd v Pezinku európsky zatýkací rozkaz za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku v štádiu prípravy.


Darko Dragič bol políciou obvinený v súvislosti so snahou o fyzickú likvidáciu súčasného generálneho prokurátora Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a prokurátora Generálnej prokuratúry (GP) SR Petra Šufliarskeho.

"V prípade odsúdenia hrozí obvinenému trest odňatia slobody v trvaní 25 rokov, prípadne doživotie," uviedol hovorca GP Dalibor Skladan. Z príprav vrážd Šufliarskeho, Žilinku a Lipšica obvinil koncom augusta 2019 vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra (MV) SR Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa. Na osobu Darka Dragiča podľa portálu aktuality.sk upozornil brat drogového bosa zo Serede Slavomíra W. Iľja W., ktorý sa minulý rok k drogovej trestnej činnosti na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku priznal.

Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017. Žilinka a Šufliarsky v minulosti vyjadrili presvedčenie, že  motívom objednávky bola ich práca, a Lipšic je presvedčený, že objednávateľom bol podnikateľ Marian Kočner.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články