Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

KORONAVÍRUS Od pondelka sa ruší povinný home office: Na vstup na pracovisko treba mať test

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
17.04.2021 16:35

BRATISLAVA - Od pondelka (19. 4.) sa ruší povinný home office. Pri vstupe na pracovisko treba mať potvrdenie o teste nie staršom ako sedem dní v čiernych a bordových okresoch. V červených okresoch treba mať na vstup do práce najviac 14-dňový test a v ružových okresoch 21-dňový test. Vyplýva to zo súhrnu zmien v opatreniach, ktorý zverejnilo ministerstvo vnútra.


Zamestnanci škôl a školských zariadení potrebujú najviac sedemdňový test bez ohľadu na zaradenie okresu. Vyžaduje sa aj potvrdenie od zamestnávateľa s určením pracovnej doby a miesta výkonu práce. Žiaci materskej školy, prvého stupňa základnej školy (ZŠ) alebo žiaci špeciálnej školy a školského zariadenia negatívny test v škole nepotrebujú, musí ho však mať jeden zo zákonných zástupcov žijúci v spoločnej domácnosti.

Test nemôže byť starší ako sedem dní. Žiaci a poslucháči od druhého stupňa ZŠ potrebujú do školy a školského zariadenia negatívny test nie starší ako sedem dní. Okrem toho sa preukazuje negatívnym testom aj jeden zákonný zástupca.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články