Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Slovensko trápi zlé počasie: Pozor na silný vietor, snehové jazyky aj sneženie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
13.04.2021 09:10

BRATISLAVA - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje na silný vietor, na tvorbu snehových jazykov a závejov, ale aj na sneženie v niektorých okresoch Slovenska. Vydal preto do stredy (14. 4.) výstrahy prvého stupňa, informuje o tom na svojom webe.


Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí pre Bratislavský kraj, väčšinu Trenčianskeho, Košického, Nitrianskeho a Prešovského kraja, ale aj pre celý Trnavský kraj. SHMÚ upozorňuje, že vietor môže miestami dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Pre niektoré regióny v Banskobystrickom a Prešovskom kraji, ako aj pre Žilinský kraj platí výstraha pred vetrom na horách. V polohách nad približne 1500 metrov môže vietor miestami dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu.

Na sneženie upozorňuje SHMÚ najmä v okresoch Banská Bystrica a Brezno, Spišská Nová Ves, v Trenčianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji. Napadnúť môže miestami od desiatich do 30 centimetrov snehu. Tvoriť sa môžu aj snehové jazyky a záveje.

Slovensko trápi zlé počasie:
Zdroj: shmu.sk


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články