Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

PREDPOVEĎ POČASIA Ďalší týždeň nepoteší: Dážď, sneh a zima! Apríl sa bude blázniť aj naďalej

Zdroj: Getty Images
11.04.2021 18:00

BRATISLAVA - Zdá sa, že tohtoročný apríl je poriadne bláznivý. Počasie sa mení ako na hojdačke a inak to nebude ani nasledujúci týždeň. Čaká nás opäť chladnejšie počasie, dažďové prehánky, ale aj sneženie.


Pondelok

Začiatok týždňa bude chladný. Môže za to stred tlakovej níže, ktorý sa bude presúvať z Dánska na severovýchod a s ňou spojený výrazný zvlnený studený front, ktorý bude strednou Európou pomaly postupovať ďalej na východ. Pred ním k nám od juhozápadu vyvrcholí prílev teplého vzduchu.

Predpoveď počasia
Zdroj: predpovede.sk

Utorok

Oblačno až zamračené. Na mnohých miestach prehánky alebo dážď, ojedinele aj výdatné zrážky. Vo vyšších polohách, na severe a krajnom západe postupne aj v nižších polohách sneženie.

Predpoveď počasia
Zdroj: predpovede.sk

Streda

Oblačno až zamračené. Na mnohých miestach sneženie alebo snehové prehánky, v polohách do cca 300 metrov lokálne aj dážď so snehom alebo dážď. Ojedinele môžeme očakávať aj výdatné zrážky. V horských oblastiach sa budú tvoriť snehové jazyky a záveje. Naďalej bude veľmi chladno.

Predpoveď počasia
Zdroj: predpovede.sk

Štvrtok

Aj vo štvrtok bude blačno až zamračené. Na mnohých miestach môžeme očakávať sneženie alebo snehové prehánky, na juhu miestami aj dážď. V horských oblastiach si dajte pozor na tvorbu snehových jazykov.

Predpoveď počasia
Zdroj: predpovede.sk

Piatok

Ani piatok na tom nebude lepšie. Naďalej k nám bude prúdiť príliv chladného vzduchu. Bude premenlivá veľká oblačnosť a miestami prehánky, od stredných polôh aj snehové.

Predpoveď počasia
Zdroj: predpovede.sk

Podrobnejšiu predpoveď počasia nájdete na Predpovede.sk


Galéria

Predpoveď počasia Predpoveď počasia Predpoveď počasia Predpoveď počasia Predpoveď počasia

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
VIDEO: Maarty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články