Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Našou prioritou je dostať do škôl aj žiakov druhého stupňa ZŠ, uviedol minister Gröhling

Minister školstva Branislav Gröhling
Minister školstva Branislav Gröhling
Zdroj: Topky/Jám Zemiar
09.04.2021 13:08

DUBNICA NAD VÁHOM – Prioritou rezortu školstva je, aby v nasledujúcich týždňoch zasadli do školských lavíc na prezenčnú výučbu žiaci prvého i druhého stupňa základných škôl (ZŠ) a študenti končiacich ročníkov stredných škôl.


Ako dodal, v posledných mesiacoch sa rezort školstva snažil vytvárať bezpečné prostredie v školách. Vakcínu podľa neho dostalo už viac ako 50.000 zamestnancov škôl.

„Od septembra chceme vytvoriť úplne bezpečné prostredie zo strany pedagógov a zamestnancov škôl. Podmienkou je testovanie či už zamestnancov škôl alebo rodičov. Budeme nejakým spôsobom testovať aj žiakov na druhom stupni základných škôl a na stredných školách. Minister zdravotníctva bude v priebehu niekoľkých dní alebo týždňov prezentovať novú stratégiu testovania, kde budú rôzne spôsoby testovania – kloktacie testy, antigénové testy alebo samotesty v domácnostiach,“ zdôraznil minister s tým, že rezort školstva bude na stratégiu reagovať technickými riešeniami, aby proces uľahčil rodičom i zamestnancom.

Rodičia, ktorí napriek tomu odmietnu dať deti do škôl, môžu podľa Gröhlinga využiť ospravedlnenku na päť dní s tým, že nebudú mať nárok na preplatenie ošetrovania člena rodiny. V štandardnom režime budú fungovať školské jedálne a kluby.

Materské školy a prvý stupeň základných škôl budú od pondelka 12. apríla otvorené pre deti všetkých rodičov. Spolu s nimi sú aj naďalej otvorené špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy, stredné školy v posledných ročníkoch či ďalšie školské zariadenia. Umožnené je tiež vzdelávanie žiakov, ktorí nemajú prístup k dištančnému vzdelávaniu, v malých skupinách piatich žiakov a jedného pedagóga.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články