Utorok, 13. apríl 2021. Meniny má Aleš, zajtra Justína.

KAUZA MÝTNIK Obvinený Peter Brhel je na slobode! Z väzby ho prepustil prokurátor

Kauza Mýtnik
Kauza Mýtnik
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
08.04.2021 14:29

BRATISLAVA - Obvineného Petra Brhela z kauzy Mýtnik prepustili na slobodu. Obvinenia všetkých zadržaných v kauze Mýtnik sa týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.


O prepustení brata podnikateľa Jozefa Brhela informovala televízia Joj. Potvrdil im to jeho obhajca Michal Mandzák. "Oceňujem prístup prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry JUDr. Ondreja Repu, PhD., ktorý rozhodol o našej žiadosti o prepustení z väzby tak, že prepustili Ing. Petra Brhela z väzby," povedal Mandzák pre televíziu.

AKTUÁLNE Obvinený Brhel sa vracia na Slovensko: Priletel súkromným lietadlom

K posunu vo vyšetrovaní a následnému prepusteniu Petra Brhela z väzby malo dôjsť po včerajšej konfrontácii medzi obvineným exriaditeľom sekcie ekonomiky Finančnej správy Martinom Fleischerom a stíhaným podnikatešom Petrom Brhelom. Z väzby ho prepustil prokurátor, Brhel tak nemusí čakať na rozhodnutie súdu.

Peter Brhel je bratom podnikateľa Jozefa Brhela, ktorý je rovnako obvinený v rámci policajnej akcie Mýtnik. Toho zobral právoplatne do väzby NS SR 1. marca. U neho skonštatoval odvolací súd dôvody útekovej a kolúznej väzby. Obvinenia všetkých zadržaných sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články