Štvrtok, 15. apríl 2021. Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica.

Meteorológia vydali výstrahu druhého stupňa: Varujú pred povodňou z topenia snehu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
27.02.2021 18:15

BRATISLAVA – V okrese Košice-okolie naďalej platí hydrologická výstraha druhého stupňa pred povodňou z topenia snehu. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe. V okresoch Michalovce, Trebišov bez povodia rieky Roňava, Prešov a Svidník platí prvý stupeň tejto hydrologickej výstrahy.


SHMÚ zároveň vydal pre Banskú Bystricu, Jelšavu, Prešov, Trenčín, Martin, Vrútky, Veľkú Idu a okresy Pezinok a Trebišov upozornenie na smogovú situáciu pre prachové častice PM10. Upozornenie platí až do odvolania. Informuje tiež, že v Bratislave, Košiciach, Nitre, Senici a Ružomberku došlo k prekročeniu informačného prahu pre PM10, nenastali však podmienky na vydanie upozornenia na smogovú situáciu.

Najlepšie počasie nájdete na Predpovede.sk 

Do sobotnej 22.00 h platí v niektorých lokalitách výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách. Ide o okresy Ružomberok, Banská Bystrica, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Brezno a Poprad. V týchto okresoch sa na horách nad pásmom lesa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 110 až 125 kilometrov za hodinu a/alebo priemernú rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu.

Meteorológia vydali výstrahu druhého
Zdroj: SHMÚ


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články