Pondelok, 12. apríl 2021. Meniny má Estera, zajtra Aleš.

KORONAVÍRUS Skalica reklamuje respirátory: Chýbalo označenie, ktoré požaduje Slovenská obchodná inšpekcia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
24.02.2021 09:55

SKALICA – Mesto Skalica reklamuje respirátory, ktoré mali byť určené školám a zariadeniam pre seniorov. O nákupe 15.000 respirátorov informovalo mesto 16. februára. V utorok (23. 2.) mesto ale oznámilo, že respirátory neboli označené zreteľnými údajmi, ktoré sú predpísané Slovenskou obchodnou inšpekciou (SOI) a preto respirátory reklamovalo.


Na nesúlad s predpismi upozornil 19. februára poslanec mestského zastupiteľstva (MsZ) Vladislav Horňák. "Mesto pravdepodobne nakúpilo a distribuuje necertifikované respirátory, ktoré vydáva za FFP2. Výrobca uvedený na obale nie je totožný s výrobcom uvedeným na údajnom certifikáte, ktorý zverejnilo mesto. Na obale nie je uvedená certifikačná autorita, dátum výroby ani povinné informácie v slovenskom jazyku," uviedol poslanec MsZ.

"V záujme zodpovedného prístupu bude predmetný tovar podstúpený na reklamáciu. Distribúcia respirátorov je momentálne pozastavená. Seniorom, školám a zariadeniu pre seniorov, ktorým sme respirátory distribuovali, dodáme nové," uviedlo mesto na sociálnej sieti.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články