Pondelok, 12. apríl 2021. Meniny má Estera, zajtra Aleš.

Hrobár sátorovcov pred Špecializovaným trestným súdom: Začína sa proces

Léhel Horváth prichádza na Najvyšší súd v Bratislave
Léhel Horváth prichádza na Najvyšší súd v Bratislave
Zdroj: Ivan Mego
21.02.2021 11:35

BRATISLAVA - Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku sa v pondelok (22. 2.) začína hlavné pojednávanie s Lehelom Horváthom označovaným za hrobára zločineckej skupiny dunajskostredského gangu sátorovcov.


Proces s Lehelom Horváthom, ktorý je obžalovaný z piatich vrážd a je vo väzbe, je naplánovaný aj na utorok (23. 2.). Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na neho obžalobu 11. septembra 2020. Informovala o tom hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Obvinený je zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny, krádeže 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede, jednej vraždy a štyroch úkladných vrážd. Medzi zavraždenými je aj bos skupiny sátorovcov Ľudovít Sátor, ku ktorej sa Lehel Horváth v roku 2010 priznal. Sátorovo telo sa doteraz nenašlo, páchatelia mŕtvolu údajne viac razy vykopali a ostatky premiestňovali.

Medzi ostatnými obeťami sú biele kone, ale aj jeden z ďalších bosov gangu Andrej Reisz. Ten bol označovaný za účtovníka skupiny. Hrobár ho mal zavraždiť už v roku 2006 po dohode s ďalšími členmi skupiny sátorovcov. Prvej vraždy Čabu Kariku sa podľa obžaloby mal dopustiť už v roku 2003. Svoje obete obžalovaný zastrelil, pomlel v mlynčeku na mäso. Zakopával ich v areáli bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede. Do väzby Lehela Horvátha poslal v apríli 2020 Najvyšší súd SR. Minulý rok ho Okresný súd v Trnave zbavil spod obžaloby, podľa ktorej mal spolu so synom napadnúť svoju manželku a hodiť ju do klietky k levici. Oslobodený bol pre procesné chyby pri výsluchu poškodenej.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články