Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Šéf ZMOS-u spomína: Petrák videl v zákonoch bežné situácie ľudí! Mrzí nás, že mu už nepoďakujeme

Ľubomír Petrák
Ľubomír Petrák
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
20.02.2021 12:41

BRATISLAVA - Ľubomír Petrák bol nielen parlamentný, ale aj komunálny politik, ktorý dokázal vniesť do legislatívy svoje skúsenosti zo samosprávy a reálneho života.


"Bol to človek, ktorý v zákonoch a paragrafoch videl bežné situácie ľudí," vyzdvihol hovorca Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Kaliňák. Pripomenul, že Petrák bol v minulosti dlhoročným členom Rady a Predsedníctva ZMOS-u. "Mrzí nás, že sme mu za prácu pre mestá a obce nemohli poďakovať na slávnosti pri príležitosti 30. výročia znovuobnovenia samosprávy a 30. výročia od založenia ZMOS-u, ktorú sme pôvodne pripravovali na jeseň 2020, v dôsledku pandémie sme ju však museli presunúť na tento rok," dodal Kaliňák.

Vo veku 59 rokov zomrel poslanec Národnej rady (NR) SR a starosta obce Hurbanova Ves Ľubomír Petrák (Smer-SD). Petrák bol členom predsedníctva Smeru-SD, v minulom volebnom období bol šéfom školského výboru, v súčasnosti zastával funkciu podpredsedu výboru.

Spomína aj Únia miest Slovenska 

Zármutok nad úmrtím poslanca Národnej rady SR Ľubomíra Petráka vyjadrili aj zástupcovia Únie miest Slovenska (ÚMS). "Primátorky a primátori členských miest ÚMS poznali Ľubomíra Petráka ako kultivovaného človeka a zodpovedného, starostlivého zástupcu obce, ktorej slúžil. Straty nášho kolegu nám je úprimne ľúto," tlmočila ohlas ÚMS hovorkyňa Únie Daniela Piršelová.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články