°C

Štvrtok, 4. marec 2021. Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich.

Celoplošné testovanie na KORONAVÍRUS: V tomto okrese zaznamenali vysokú pozitivitu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Milan Kapusta
25.01.2021 10:00

JELŠAVA – Podiel pozitívnych testov na úrovni 3,54 percenta zaznamenala počas uplynulých troch dní skríningového testovania samospráva mesta Jelšava v okrese Revúca. Na sociálnej sieti o tom informoval primátor Milan Kolesár.


„Celkový počet testovaných bol 1017 ľudí. Z toho pozitívnych bolo 36 osôb, čo je 3,54 percenta,“ konkretizoval Kolesár. Ako ďalej povedal, verí, že aj vzhľadom k nie celkom priaznivým číslam sa na testovaní zúčastní čo najväčší počet obyvateľov mesta. „Príležitosť otestovať sa ponúkame aj v pondelok od 13.00 do 18.00 hodiny,“ dodal.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


O vysokej pozitivite testov na ochorenie COVID-19 v Revúckom okrese informoval počas nedeľňajšej tlačovej konferencii premiér Igor Matovič. V rámci sobotňajších výsledkov testovania bol podľa neho tento okres číslo jedna v miere pozitivity.

Podľa primátora okresného mesta Júliusa Buchtu ide o istý paradox, keďže v novembri boli okresom s najnižším počtom pozitívne testovaných, konkrétne 0,27 percenta. Dôvodom nárastu môže byť podľa neho britská mutácia, množstvo marginalizovaných komunít v regióne, prípadne veľa ľudí pracujúcich v zahraničí.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články