°C

Štvrtok, 4. marec 2021. Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich.

Hlas reaguje na informácie o pochybných dotáciách: Žiada odchod ministra Budaja

Richard Raši
Richard Raši
Zdroj: Topky/Maarty
21.01.2021 14:04

BRATISLAVA - Mimoparlamentná strana Hlas-SD žiada odstúpenie ministra životného prostredia Jána Budaja. Reaguje tak na medializované informácie o dotáciách pre občianske združenie, ktorého štatutárom je poradca premiéra Pavol Kalinský. Informovala o tom hovorkyňa strany Hlas-SD Patrícia Medveď Macíková.


"V demokratickej a transparentnej spoločnosti sa nemôže stať, že občianske združenie, ktorého štatutárom je poradca premiéra, dostane od ministerstva, ktoré ovláda minister z premiérovej strany, dve dotácie vo výške takmer 400.000 eur. Žiadame ministra Budaja, aby obe dotačné zmluvy pre združenie Pavla Kalinského okamžite zrušil a hneď potom odstúpil," vyhlásil podpredseda strany a nezaradený poslanec parlamentu Richard Raši.

Denník Hospodárske noviny vo štvrtok informoval o dvoch dotáciách z eurofondov pre občianske združenie Pre lepšiu spoločnosť v celkovej výške takmer 390.000 eur. Envirorezort tvrdí, že projekty s názvom Chrániš prírodu - chrániš seba a Storočný strom spĺňali všetky podmienky na udelenie peňazí z eurofondov.

Kalinský odmietol spájanie úspešnosti projektov s jeho súčasným pôsobením na poste poradcu premiéra. Zdôraznil, že projekty sa predkladali ešte za predchádzajúceho vedenia. Dodal tiež, že nie je štátny zamestnanec ani verejný funkcionár a jeho pozícia je apolitická.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články