Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

KORONAVÍRUS Detviansky okres sa pripravuje na testovanie: V Kriváni majú ľudia chodiť podľa ulíc

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa
19.01.2021 17:12

DETVA - Obce v Detvianskom okrese sa pripravujú na vládou ohlásené skríningové testovanie obyvateľstva na ochorenie COVID-19. Samosprávy o tom obyvateľov informujú na svojich oficiálnych webstránkach.


Od piatka a počas celého víkendu (22. – 24. 1.) sa budú môcť občania obce Látky otestovať na mobilnom odbernom mieste, k dispozícii bude hotel, ktorý je na Prašivej. Ľudia môžu prísť v piatok a v sobotu od 8.00 do 19.30 h a v nedeľu od 7.00 do 12.00 h. Prestávka bude od 12.00 do 13.00 h a od 17.00 do 17.30 h. „Obec zriadi odberné miesto na antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 v kultúrnom dome, v sobotu 23. januára v čase od 8.00 do 20.00 h. Odberné miesto bude fungovať bez rezervácie. Testovanie je bezplatné,“ uvádza obec Stožok.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Počas tohto dňa bude svojich obyvateľov testovať aj obec Korytárky. „Skríningové testovanie v našej obci je naplánované na sobotu 23. januára od 8.00 do 20.00 h. Informácie budeme priebežne aktualizovať,“ pripomína starosta Korytárok Dušan Mitter. V obci Vígľaš bude testovanie na ochorenie COVID-19 od piatka do soboty. „Opäť budú zriadené dve odberové miesta v reštaurácii pod zámkom Vígľaš. Bližšie informácie prinesieme v priebehu najbližších dní,“ dodáva samospráva.

Možnosť otestovať sa na nový koronavírus budú mať aj obyvatelia obce Kriváň. Vestibul spoločenského domu bude pre nich otvorený počas soboty a nedele od 8.00 do 18.00 h. Záujemcom odporúčajú, aby prichádzali podľa pravidiel, ktoré samospráva zverejňuje na svojej oficiálnej webstránke. Časť obce chcú otestovať v sobotu a časť v nedeľu, podľa ulíc. „Prosíme všetkých obyvateľov, aby sa snažili dodržať odporúčané dni a čas, čím chceme predísť dlhej čakacej dobe pred odberným miestom,“ zhrnula obec.

V prípade, že sa záujemcovia o testovanie nezúčastnia na víkendovom celoplošnom testovaní, stále sa budú môcť otestovať na mobilnom odbernom mieste pred budovou Rescuemed na Záhradnej ulici v Detve od 8.00 do 16.00 h počas pracovných dní.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články