°C

Piatok, 5. marec 2021. Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav.

Tragická nehoda v Letanovciach: Auto pritlačilo malého chlapca o múr, zraneniam podľahol

Dopravná nehoda v obci Letanovce si vyžiadala život maloletého chlapca
Dopravná nehoda v obci Letanovce si vyžiadala život maloletého chlapca
Zdroj: KR PZ v Košiciach
14.01.2021 10:49

LETANOVCE - Dopravná nehoda, ktorá sa stala v stredu (13. 1.) dopoludnia v obci Letanovce, časť Strelníky, v okrese Spišská Nová Ves si vyžiadala život deväťročného chlapca. Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.


„Podľa doterajších zistení 41-ročný vodič z uvedenej obce, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia, viedol vozidlo po Okružnej ulici a pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky zišiel s vozidlom čiastočne mimo cestu,“ uviedla hovorkyňa.

Následne sa chcel s vozidlom dostať na cestu a ako na ňu vchádzal, prešiel cez celú šírku vozovky a narazil do oproti idúceho maloletého chodca, ktorý kráčal po okraji cesty. Vozidlo po náraze zatlačilo chodca o betónový plot.  Podľa slov hovorkyne, maloletý chodec pri dopravnej nehode utrpel vážne zranenia, ktorým počas prevozu do nemocnice podľahol.

Ako priblížila Mésarová, u vodiča požitie alkoholických nápojov zistené nebolo. Na vozidle bola škoda predbežne odhadnutá na 700 eur. Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

„Bližšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti,“ dodala hovorkyňa.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články