Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

KORONAVÍRUS V Trenčíne pokračuje celoplošné testovanie: Mesto zverejnilo výsledky za sobotu

Testovanie v Trenčíne
Testovanie v Trenčíne
Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa
20.12.2020 07:30

TRENČÍN - V Trenčíne sa v nedeľu ráno začína druhý deň celoplošného testovania obyvateľov na nový koronavírus antigénovými testami. Testovanie je dobrovoľné a bezplatné, odbery sa robia na 33 miestach.


Mesto na oficiálnej webovej stránke informuje, že Trenčania s trvalým alebo prechodným pobytom sa môžu prísť otestovať od 8.00 do 20.00 h. Posledný odber sa uskutoční o 19.30 h. Obyvatelia obcí z mestskej funkčnej oblasti Trenčín – Mníchova Lehota, Veľké Bierovce, Opatovce, Trenčianske Stankovce, Trenčianska Turná, Soblahov, Kostolná Záriečie, Zamarovce, Hrabovka, Skalka nad Váhom a Trenčianska Teplá - sa môžu prísť testovať od 14.00 do 20.00 h.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


V meste urobili v sobotu v rámci prvého dňa plošného mestského testovania 12.831 testov. S pozitívnym výsledkom bolo 288 z nich, čo je 2,24 percenta, informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Testovanie v Trenčíne
Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

Situácia v počte infikovaných novým koronavírusom je v meste Trenčín i v Trenčianskom okrese mimoriadne vážna. Od piatka začali v Trenčíne platiť nové opatrenia nad rámec celoslovenských. Vyhláška zakazuje v Trenčíne predaj alkoholických nápojov na priamy konzum, platí tiež zákaz akýchkoľvek hromadných podujatí aj s menším počtom účastníkov ako šesť. Zakázaná je aj prevádzka kín, divadiel, organizovanie akýchkoľvek koncertov, ale aj bohoslužieb, informovala v stredu trenčianska regionálna hygienička Ľudmila Bučková.


Galéria

Testovanie v Trenčíne Testovanie v Trenčíne

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články