Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Vítaná pomoc pre ťažko skúšaný kraj: Prvá nemocnica výlučne pre pacientov s KORONAVÍRUSOM

V Novom Meste nad Váhom začína fungovať prvá nemocnica iba pre COVID pacientov
V Novom Meste nad Váhom začína fungovať prvá nemocnica iba pre COVID pacientov
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
16.12.2020 14:09

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - V Novom Meste nad Váhom začala tento týždeň fungovať prvá nemocnica výlučne pre pacientov s ochorením COVID-19. Pomôže v poskytovaní zdravotnej starostlivosti v najviac vyťaženom Trenčianskom kraji. Pre pacientov s novým koronavírusom je v nemocnici k dispozícii 60 lôžok. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.


„Situácia v nemocniciach si vyžaduje radikálne riešenie, počet hospitalizovaných ľudí s ochorením COVID-19 kontinuálne rastie, museli sme zakročiť vytvorením samostatnej nemocnice pre pacientov s COVID-19,“ skonštatoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

V Novom Meste nad
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Podľa aktuálnych štatistík je v nemocniciach 2319 pacientov s koronavírusom alebo s podozrením naň, z nich potvrdené ochorenie má 2105 ľudí. Intenzívnu zdravotnú starostlivosť si vyžaduje 160 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 150 osôb.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Ministerstvo zdravotníctva deklaruje, že výber nemocníc komplexne vyhradených pre pacientov s ochorením COVID-19 realizuje veľmi citlivo a opatrne. "Aj naďalej musíme zabezpečiť, aby bolo zachované poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre pacientov aj s inými diagnózami," dodala hovorkyňa. Informácie o aktuálnej situácii v nemocniciach sú dostupné na webe www.covidvnemocniciach.sk.


Galéria

V Novom Meste nad V Novom Meste nad V Novom Meste nad V Novom Meste nad V Novom Meste nad V Novom Meste nad

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články