Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

Prezidentka Čaputová blahoželala Bidenovi: Praje mu silu v zdolávaní výziev

Prezidentka Zuzana Čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
08.11.2020 07:07

BRATISLAVA - SR a USA zdieľajú spoločné hodnoty slobody, demokracie a spolupráce, ktoré robia translatlantické partnerstvo jedinečným, jednotným a silným. Uviedla to v sobotu slovenská prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti. Zároveň zablahoželala kandidátovi demokratov Joeovi Bidenovi k víťazstvu v amerických prezidentských voľbách.


"Prajem vám a americkým občanom silu na to, aby ste dokázali čeliť výzvam, ktoré stoja pred nami," konštatovala. Víťazom amerických prezidentských volieb sa v sobotu stal demokratický kandidát Joe Biden po tom, čo zvíťazil v štáte Pensylvánia. Bývalý viceprezident presiahol hranicu 270 hlasov voliteľov a tak porazil svojho republikánskeho protikantidáta a úradujúceho šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa. Informovali o tom v sobotu agentúra AFP a stanica CNN.

Úradujúci americký prezident Donald Trump odmieta prijať prehru v prezidentských voľbách. Vyhlásil, že voľby sa ešte neskončili a má záujem v tejto veci podniknúť ďalšie právne kroky. Zbor voliteľov, ktorý formálne zvolí prezidenta a viceprezidentku na ďalšie funkčné obdobie, sa zíde 14. decembra.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články