Utorok, 20. apríl 2021. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

Návrh na odvolanie rektora STU je na ministerstve školstva vo fáze posudzovania

Na snímke rektor Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave Miroslav Fikar
Na snímke rektor Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave Miroslav Fikar
Zdroj: TASR - Martin Baumann
05.11.2020 09:00

BRATISLAVA – Návrh na odvolanie rektora Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave Miroslava Fikara je momentálne na ministerstve školstva vo fáze posudzovania. Potvrdil to odbor komunikácie rezortu školstva.


"Ministerstvu školstva bol predmetný návrh doručený 2. novembra," poznamenal odbor komunikácie rezortu školstva. Teraz sa musí posúdiť jeho zákonnosť. V prípade splnenia podmienok bude predložený návrh prezidentke SR Zuzane Čaputovej. "Zákon neustanovuje ministrovi lehotu na predloženie návrhu prezidentke SR, čo obvykle znamená, že sa tak má stať hneď, ako je to možné," dodal nedávno rezort školstva.

Prezidentka 27. októbra pre TASR uviedla, že pri svojich ďalších krokoch zváži všetky okolnosti rozhodnutia akademického senátu STU a svoj postoj k nemu vyjadrí v rámci svojich prezidentských kompetencií.

Akademický senát STU na svojom zasadnutí v pondelok 26. októbra schválil návrh na odvolanie rektora Fikara z funkcie. Pri hlasovaní bolo platných 42 hlasov. Za návrh na odvolanie rektora hlasovalo 25, proti bolo 14 a zdržali sa traja senátori.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články