Streda, 28. júl 2021. Meniny má Krištof, zajtra Marta.

Boris Kollár viezol vo vládnej limuzíne bývalú missku: Ministerstvo vysvetlilo, ako je to možné

Havarovaná vládna limuzína
Havarovaná vládna limuzína
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
25.10.2020 22:19

BRATISLAVA - Rozhodnutie o programe, cieli cesty i pasažieroch v aute s vodičom z Úradu na ochranu ústavných činiteľov (ÚOÚČ) je plne v kompetencii ústavného činiteľa, ktorý túto možnosť využíva. Ozrejmila to hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová.


Boris Kollár pri nehode utrpel vážne zranenie: Ochrankár mu mal zachrániť život!

V súvislosti so sobotňajšou nehodou predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára zároveň uvidela, že jeho ochrankár mu okamžite poskytol prvú pomoc napriek tomu, že sám pri nehode utrpel zlomeniny rebier a poranenie hlavy. 

Boris Kollár viezol vo
Zdroj: Topky/ Ján Zemiar

"Pri dopravnej nehode utrpel osobný ochranca zlomeniny rebier a tržné poranenie hlavy. Napriek tomu bezprostredne po nehode skontroloval stav predsedu NR SR Borisa Kollára, ktorý si vyžiadal okamžitú prvú pomoc, pri ktorej mu spriechodnil dýchacie cesty a kontroloval životné funkcie až do príchodu rýchlej zdravotnej služby," priblížila. Vodič podľa jej slov absolvoval lekárske vyšetrenia a neutrpel žiadne zranenia.

Boris Kollár viezol vo
Zdroj: Topky/ Ján Zemiar

Túrosová vysvetlila, že ústavní činitelia, ktorí majú pridelené vozidlo s vodičom ÚOÚČ a diplomatických misií MV, ho môžu využívať nepretržite počas výkonu svojej funkcie. "Program a cieľ cesty je plne v kompetencii chránenej osoby. Rovnako je výlučne na jej rozhodnutí aj to, kto sa bude spolu s ňou nachádzať ako pasažier v služobnom motorovom vozidle, ktoré užíva," dodala.


Galéria

Havarovaná vládna limuzína

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články