°C

Piatok, 27. november 2020. Meniny má Milan, zajtra Henrieta.

Hasiči sa v Banskobystrickom kraji nezastavili: V súvislosti s počasím mali 12 výjazdov

Hasiči v Banskej Bystrici
Hasiči v Banskej Bystrici
Zdroj: FB/Prezídium HaZZ
16.10.2020 11:44

BANSKÁ BYSTRICA - Hasiči v Banskobystrickom kraji od štvrtka (15. 10.) do piatka 6.00 h absolvovali v súvislosti s počasím 12 výjazdov. Ako uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici Erik Piater, najvážnejšia situácia bola v Žiari nad Hronom a v Novej Bani, kde hasiči zasahovali spolu päťkrát. Štyri zásahy boli spolu pre okresy Zvolen a Krupina.


„Väčšinou to bolo čerpanie zatopených pivníc a rodinných domov, stavba protipovodňových bariér, pílenie a monitoring vodných tokov,“ zhrnul. Celkovo zasahovalo 33 príslušníkov HaZZ a bolo nasadených 15 kusov hasičskej techniky. „V teréne bolo aj 39 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí na 11 kusoch techniky,“ ukončil.

So zrážkami na takmer celom Slovensku treba počítať aj v piatok. Meteorológovia očakávajú na celom území SR zrážky s úhrnom od 15 do 30 milimetrov. "Pre spadnuté zrážky z predchádzajúceho obdobia, vysoký stupeň nasýtenosti povodí i súčasný vysoký stav vodnej hladiny na tokoch očakávame prechodne opätovný vzostup vodných hladín," uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články