°C

Štvrtok, 26. november 2020. Meniny má Kornel, zajtra Milan.

Núdzový stav pre celú krajinu? Nevidím dôvod: Sulík spraví všetko pre to, aby sme nemali ekonomický lockdown

Richard Sulík
Richard Sulík
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
30.09.2020 10:12

BRATISLAVA – Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) nevidí dôvod na vyhlásenie núdzového stavu pre celú krajinu. Uviedol to v stredu pred rokovaním vlády. Premiér Igor Matovič (OĽANO) tvrdí, že núdzový stav by mal byť vyhlásený pre všetky rezorty.


"Spravím všetko preto, aby sme nemali ekonomický lockdown, ale ak, tak len spoločenský," uviedol šéf rezortu hospodárstva. Poznamenal, že sa o zavádzaní núdzového stavu bude diskutovať na vláde. Tvrdí, že na koaličnej rade to neriešili. Ako dodal, vypočuje si argumenty.


Kvôli KORONAVÍRUSU je v hre aj všeobecný núdzový stav: Nezhoda v koalícii! SaS s návrhom nesúhlasí


Núdzový stav na všetky rezorty

Premiér podotkol, že na vláde bude komunikovať to, na čom sa dohodol ústredný krízový štáb. "Názor bol taký, aby bol vyhlásený na všetky rezorty," priblížil Matovič. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) poznamenal, že núdzový stav sa zavádza, "aby sme boli pripravení, keď sa budú čísla zhoršovať, mohli prijímať oveľa rýchlejšie opatrenia." Zároveň dodal, že na vládu prichádza aj s návrhom opäť zaviesť permanentný krízový štáb.

Núdzový stav pre celú
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) v súvislosti so zavedením núdzového stavu uviedol, že je dôležité, aby sa pre krajinu rozhodlo v prospech zdravia obyvateľov. Podľa neho ide o základnú vec.

Myslí si, že sa núdzovému stavu nevyhneme a ako tvrdí, "vždy bude za prísnejšie opatrenia ako za tie voľnejšie". Počas prvej vlny pandémie sa núdzový stav týkal len zdravotníctva. Vláda ho vyhlásila 16. marca, trval do 14. júna. Mimoriadna situácia, ktorú vláda vyhlásila 11. marca, trvá odvtedy naďalej.


Galéria

Richard Sulík

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články