°C

Utorok, 24. november 2020. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

FOTO Hasiči zasahovali pri požiari v Seredi: Plamene spôsobili škodu za 15-tisíc eur

Hasiči zasahovali pri požiari v Seredi
Hasiči zasahovali pri požiari v Seredi
Zdroj: KR HaZZ v Trnave
17.09.2020 09:05

SEREĎ - Hasiči zasahovali v stredu (16. 9.) podvečer v meste Sereď pri požiari spojenom s výbuchom dvoch miestností na prízemí rodinného domu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Mária Zaťková.


Výbuch vytrhol balkónové dvere s oknom a aj menšiu časť muriva. "Osoby boli mimo domu, na poschodí v jednej miestnosti sa nachádzal pes, ktorého profesionálni hasiči vyniesli von a odovzdali majiteľovi. Na lokalizáciu a likvidáciu požiaru bolo nasadené vysokotlakové zariadenie za súčasného rozoberania konštrukcie, chladenia a odvetrávania priestorov," uviedla Zaťková.

Hasiči zasahovali pri požiari
Zdroj: KR HaZZ v Trnave

Požiar likvidovali príslušníci Okresného riaditeľstva HaZZ v Galante. Celkovo zasahovalo osem profesionálnych hasičov s použitím autonómnych dýchacích prístrojov s troma kusmi techniky. "Na miesto sa dostavili aj zisťovateľ príčin požiarov, polícia a majiteľ domu. Pri požiari nedošlo k žiadnemu zraneniu osôb. Predbežná škoda vyčíslená majiteľom je 15.000 eur a uchránené hodnoty predstavujú približne 25.000 eur," doplnila krajská hovorkyňa HaZZ.

Hasiči zasahovali pri požiari
Zdroj: KR HaZZ v Trnave


Galéria

Hasiči zasahovali pri požiari Hasiči zasahovali pri požiari Hasiči zasahovali pri požiari

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články