Pondelok, 12. apríl 2021. Meniny má Estera, zajtra Aleš.

V ZSS Gaudeamus sa nový KORONAVÍRUS nakoniec nepotvrdil: Prvý test mal skreslený výsledok

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
14.09.2020 12:53

BRATISLAVA – V zariadení sociálnych služieb (ZSS) Gaudeamus na Mokrohájskej ulici v Bratislave sa nový koronavírus nakoniec nepotvrdil. Uviedla to hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman.


"Pozitívny prípad sa v zariadení nakoniec nepotvrdil. Pôvodne pozitívne testovaný klient mal po opakovanom testovaní negatívny výsledok. A aj výsledky testov dvoch jeho spolubývajúcich boli negatívne," priblížila Forman. Odborníci pripomínajú, že v istých prípadoch môže prísť ku skresleniu výsledkov testov. "Prísne epidemiologické a hygienické opatrenia platia vo všetkých domovoch sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja," poznamenala Forman.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

BSK začiatkom septembra informoval, že sa v zariadení sociálnych služieb Gaudeamus objavil prípad ochorenia COVID-19. Klienta ZSS – zariadenia komunitnej rehabilitácie izolovali na izbe. Ďalší klienti a zamestnanci, ktorí s ním boli v kontakte, sa podrobili rýchlotestom s negatívnym výsledkom. V zariadení nariadili zákaz návštev v interiéri. Vykonaná bola hĺbková dezinfekcia priestorov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články