°C

Sobota, 26. september 2020. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

KORONAVÍRUS V potravinárskej firme v Sládkovičove je pozitívnych už 31 ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
13.08.2020 18:04

SLÁDKOVIČOVO - Počet pracovníkov s pozitívnym výsledkom testov na nový koronavírus sa dostal u výrobcu plnených bagiet a sendvičov v Sládkovičove pri Galante celkovo na 31. Všetky dotknuté osoby a ich úzke kontakty v súčinnosti s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Galante umiestnili do povinnej izolácie. PR spoločnosti Fekollini Andrej Gerstner zdôraznil, že prvotná nákaza sa vyskytla u dodávateľa.


"Nákaza bola identifikovaná z externého prostredia. Následne sme okamžite stotožnili ľudí úzkeho kontaktu, ktorí boli našimi zamestnancami. Na základe zistených skutočností vedenie firmy rozhodlo o celoplošnom testovaní zamestnancov, ktoré sa uskutočnilo v pondelok 10. a utorok 11. augusta," uviedol Gerstner.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Výrobca produkciu po izolácii nakazených nezastavil, prízvukuje dodržiavanie najvyšších štandardov a hygienických postupov v rámci každodennej výroby pod dozorom Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Galante. "Opatrenia v súčinnosti s RÚVZ nám umožnili zabezpečiť bezpečné fungovanie výroby. Šírenie vírusu je vo výrobných priestoroch firmy nemožné," dodal Gerstner.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články