°C

Nedeľa, 27. september 2020. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

Kolíková vymenovala Hrubalu za predsedu ŠTS: Do funkcie by mal nastúpiť už v piatok

Novovymenovaný predseda Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala
Novovymenovaný predseda Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
06.08.2020 14:35

BRATISLAVA - Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) vo štvrtok vymenovala Jána Hrubalu za predsedu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS). Potvrdil to hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla. Hrubala podľa neho do funkcie nastúpi v piatok (7. 8.).


Vo výberovom konaní na post predsedu ŠTS boli v pondelok (3. 8.) úspešní traja kandidáti. Hrubala získal najviac bodov. Ako druhý sa umiestnil Ján Buvala a tretí bol bývalý predseda ŠTS Michal Truban. Súd po tom, ako Trubanovi v júni uplynulo funkčné obdobie, viedol dočasne jeho podpredseda Roman Púchovský. Do výberového konania sa mohol prihlásiť záujemca, ktorý vykonáva funkciu sudcu na súde toho istého stupňa alebo na súde vyššieho stupňa.

Komunikácia medzi ŠTS a médiami

Novozvolený predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ján Hrubala chce zintenzívniť komunikáciu s médiami. Taktiež plánuje zlepšiť aj komunikáciu medzi oboma pracoviskami ŠTS v Banskej Bystrici a Pezinku. Uviedla to hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Hrubala sa chce stretnúť so sudcami a tiež administratívou súdu. Po stretnutiach stanoví priority na ŠTS. "Chod súdu je však aj v súčasnej dobe riadne zabezpečený a v mnohom je možné nadviazať na prácu predchádzajúcich vedení," poznamenala Kudjáková.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články