°C

Streda, 28. október 2020. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

V Za ľudí sa schyľuje k veľkému líderskému boju: Svoju kandidatúru potvrdil ďalší očakávaný člen!

Miroslav Kollár, Veronika Remišová a Juraj Šeliga
Miroslav Kollár, Veronika Remišová a Juraj Šeliga
Zdroj: SITA/Ľudovít Vaniher, Topky/Ján Zemiar, Vlado Anjel
25.07.2020 18:00

BRATISLAVA - Strana Za ľudí už krátko po parlamentných voľbách tápe a hľadá nového predsedu, ktorý by sa ujal vedenia. Od odchodu Andreja Kisku z politiky a po tom, čo si neprevzal ani poslanecký mandát, sa dlho špekuluje medzi Veronikou Remišovou a Jurajom Šeligom. Teraz však svoju kandidatúru potvrdil tretí človek zo strany. Miroslav Kollár je podľa vlastných slov odhodlaný stranu vrátiť k dvojcifernému výsledku.


Okresný snem v Banskej Bystrici v piatok (24. 7.) navrhol, aby sa o predsedovi strany Za ľudí rozhodlo v demokratickej súťaži. Za kandidátov navrhol vicepremiérku Veroniku Remišovú, podpredsedu Národnej rady (NR) SR Juraja Šeligu a poslanca Miroslava Kollára. Straníci to uviedli na sociálnej sieti. Kollár zároveň na sociálnej sieti potvrdil, že o líderskú pozíciu sa uchádzať bude.

Primátor Hlohovca Miroslav Kollár
V Za ľudí sa
Zdroj: TASR - Andrej Galica

Kollár chce, aby strana mala dvojcifernú volebnú silu

Kollár priblížil, že po dlhšej úvahe sa rozhodol prijať výzvy viacerých okresov. "Myslím, že je čas predstaviť viaceré názory na budúce smerovanie Za ľudí s ambíciou urobiť z našej strany stabilnú súčasť politickej scény s dvojciferným potenciálom," uviedol. V prvom kole má záujem diskutovať s ostatnými kandidátmi o ich predstavách a hľadať spoločný postup.

Čaká sa aj na Šeligu

Ako možný kandidát na predsedu strany sa spomína aj Šeliga. Ten zatiaľ svoju kandidatúru oficiálne neoznámil. Predsedu by si mala strana Za ľudí voliť na celoštátnom sneme 8. augusta.

Podpredseda NR SR Juraj
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Kiska podporuje Remišovú

Líder strany a exprezident Andrej Kiska oznámil, že kandidovať opätovne nebude. V ďalšej kandidatúre podporuje podpredsedníčku strany a ministerku investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniku Remišovú, ktorá už svoju oficiálnu kandidatúru oznámila.


Galéria

Miroslav Kollár, Veronika Remišová Primátor Hlohovca Miroslav Kollár Podpredseda NR SR Juraj

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články