°C

Streda, 12. august 2020. Meniny má Darina, zajtra Ľubomír.

Demänovská Dolina vyhlásila mimoriadnu situáciu: Zosuv svahu, rokoval aj krízový štáb

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: FB/Polícia SR - Žilinský kraj
03.07.2020 18:35

DEMÄNOVSKÁ DOLINA – Obec Demänovská Dolina v okrese Liptovský Mikuláš vyhlásila mimoriadnu situáciu po zosuve svahu na cestu II/584, ktorý zapríčinila prívalová voda. Informovala o tom hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja Martina Remencová.


Doplnila, že na cestu II/584 medzi Demänovskou ľadovou jaskyňou a jaskyňou slobody sa naplavilo veľké množstvo zeminy a časť cesty podmyla voda. „Správa ciest ŽSK preto aktívne realizuje čistiace práce, zabezpečila sprejazdnenie cesty a osadenie prenosného dopravného značenia. Na mieste v piatok rokoval krízový štáb aj za účasti špecialistu, aby spolu so správcom cesty vyhodnotili stav škôd, ktoré prívalová voda napáchala,“ uviedla Remencová.

„Na základe zistení pristúpime k zrýchlenému výberu projektanta a začneme so spracovaním projektu na opravu vozovky. V úseku je obmedzená premávka. Dnešným dňom je doprava presmerovaná do jedného jazdného pruhu, aby bol zaistený bezpečný prejazd vozidiel," povedal generálny riaditeľ Správy ciest ŽSK Pavol Liška.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články