°C

Sobota, 4. júl 2020. Meniny má Prokop, zajtra Cyril a Metod.

KORONAVÍRUS O krajinách, ktorým sa Slovensko otvorí, sa bude rozhodovať doma, tvrdí Korčok

Dnes opäť zasadá vláda
Dnes opäť zasadá vláda
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
30.06.2020 19:30

BRATISLAVA - O tom, ktorým tretím krajinám zo zoznamu Európskej únie sa SR otvorí, sa bude rozhodovať na Slovensku na základe odporúčaní ústredného krízového štábu a epidemiológov. Po utorkovom schválení zoznamu to uviedol minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS). Doplnil, že príslušné cestovné odporúčanie potom upraví Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR. Informoval o tom tlačový odbor ministerstva.


„Slovensko považuje koordináciu členských štátov Európskej únie za dôležitý predpoklad na zvládnutie pandémie COVID-19, a to nielen z hľadiska obnovy fungovania schengenského priestoru a rušenia cestovných obmedzení v rámci EÚ, ale aj ochrany zdravia našich občanov,“ komentoval Korčok.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Európska únia v utorok v súvislosti s cestovnými obmedzeniami zavedenými počas koronakrízy predstavila zoznam 14 štátov, ktorých občania budú môcť od stredy 1. júla slobodne vstúpiť na územie 31 európskych krajín. Konkrétne pôjde o občanov Alžírska, Austrálie, Čiernej Hory, Gruzínska, Japonska, Južnej Kórey, Kanady, Maroka, Nového Zélandu, Rwandy, Srbska, Thajska, Tuniska a Uruguaja.

Povolenie dostali tiež občania tzv. európskych mikroštátov, ako Andorra, Monako, Vatikán a San Maríno. Únia od týchto krajín považovaných za bezpečné očakáva, že taktiež zrušia svoje zákazy pre európskych cestujúcich.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články