°C

Nedeľa, 12. júl 2020. Meniny má Nina, zajtra Margita.

Matovič o druhej vlne KORONAVÍRUSU: Záleží od ľudí, či príde, plán máme

Premiér Igor Matovič
Premiér Igor Matovič
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
27.06.2020 14:30

BRATISLAVA - Premiér Igor Matovič (OĽaNO) tvrdí, že to, či na Slovensko príde druhá vlna nového koronavírusu, záleží na 99 percent od ľudí. Verí však, že krajinu obíde. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.


Súčasná vláda má podľa jeho slov plán na prípadnú druhú vlnu. "Určite máme plán. Našťastie - voči tomu, keď sme preberali vládu, že nebol absolútne žiadny plán. Boli úplne prázdne sklady v štátnych hmotných rezervách. Mali sme de facto testy na štyri alebo päť dní zabezpečené," komentoval s tým, že základnou "zbraňou sú ľudia". Pripomenul, že by sa mali nahlásiť po príchode zo zahraničia na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva, mali by ísť do domácej karantény a na piaty deň ísť na test ochorenia COVID-19.

Ak sa situácia vymkne spod kontroly, vláda podľa Matoviča bude musieť zatiahnuť ručnú brzdu. "Bude to len preto, lebo sme to spoločne nezvládli," dodal s tým, že napríklad budú musieť obnoviť kontroly na hraniciach a vymyslieť spôsob, ako zistiť, kto odkiaľ cestuje, čo v súčasnosti podľa premiéra nie je možné.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Jedným z riešení je podľa predsedu vlády tzv. dobrovoľné trackovanie ľudí. "Tí, ktorí si nahlásia tú aplikáciu do mobilu, tak budú chránení alebo budú chrániť druhých ľudí. Aj vo finále sa bude môcť pozitívny človek rozhodnúť, či tú informáciu o sebe pustí do obehu," dodal.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články