Streda6. december 2023, meniny má Mikuláš, Nikolas, zajtra Ambróz

Slovensko sa súdi s Bašternákom: VIDEO Pomsta od ľudí! Odpykala si to narýchlo prepísaná vila

Ladislav Bašternák Zobraziť galériu (3)
Ladislav Bašternák (Zdroj: TASR/Martin Baumann)

BRATISLAVA - Podnikateľ Ladislav Bašternák si momentálne odpykáva päťročný trest za daňové podvody. Okrem toho mu súd uložil prepadnutie majetku. Takmer všetko však stihol na poslednú chvíľu prepísať na svojich príbuzných. To však nahnevalo Slovákov.

Bašternákov majetok mal pôvodne v konkurze prepadnúť štátu. Krátko pred oficiálnou lehotou však podalo Slovensko, zastúpené Okresným úradom Bratislava, tzv. odporovaciu žalobu. Štát v nej žaluje nových majiteľov, ktorým odsúdený daňový podvodník daroval alebo na nich previedol svoj majetok.

Ladislavovi Bašternákovi posprejovali garáž (Zdroj: Tip čitateľa)

V noci z pondelka na utorok sa však vybrali dvaja starší ľudia k Bašternákovej vile a posprejovali na nej garáž slovami "MAJETOK SLOVENSKEJ REPUBLIKY". Video natočil okoloidúci, ktorý ho poskytol našej redakcii. Podľa Denníka N Bašternákovci ráno nápis umývali. 

Majetok prepísal na ženu

Ladislava Bašternáka okresný súd v prípade neoprávnených vratiek DPH za dva milióny eur neprávoplatne odsúdil ešte 7. novembra 2018. Podnikateľovi vymerali päťročný trest. V marci minulého roka Krajský súd v Bratislave rozhodol, že Bašternákovi prepadne aj majetok, v tom čase však vlastnil už len spoločnosť N-Bonaparte, ktorá predávala byty v známom luxusnom komplexe Bonaparte, kde mal byt aj bývalý premiér Robert Fico.

Slovensko sa súdi s
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: SITA/Braňo Bibel)

Kompletný majetok, ktorý Bašternák postupne daroval či oficiálne predal jemu blízkym osobám, nie je dodnes úplný, no médiá postupne zmapovali množstvo nehnuteľností či iného majetku, ktorý prebrali noví majitelia. Jednou z nich je aj Bašternákova manželka Tatiana, ktorá dostala do daru vilu s pozemkami pri Slavíne, chatu na Donovaloch, viacero motoriek, štvorkoliek či auto. Nič z toho sa v konkurze neobjavilo.

Ladislav Bašternák na súde
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Topky.sk / Ján Zemiar)

Po vyhlásení konkurzu okamžite splatila najväčší manželov dlh, a to hypotéku v Slovenskej sporiteľni na okázalý dom. Naraz vyplatila dlh vyše pol milióna eur. Uzavrela aj susedský spor s Milanom Kňažkom. Krátko pred prvým rozsudkom dostala Bašternáková od manžela aj dva byty v komplexe Bonaparte a viacero garáží, tie však už nevlastní.

Viac o téme: VilaOdsúdenýLadislav Bašternák
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu