°C

Utorok, 2. marec 2021. Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila.

Totálny chaos na zablokovaných hraniciach: Vodiči hromžili, priechod v Jarovciach je už prejazdný

Repatrianti blokovali hraničný priechod Bratislava - Jarovce v smere na Slovensko
Repatrianti blokovali hraničný priechod Bratislava - Jarovce v smere na Slovensko
Zdroj: Topky/ Ján Zemiar
23.05.2020 09:25

BRATISLAVA - Niekoľko desiatok ľudí zablokovalo v piatok neskoro popoludní na protest proti prísnym pravidlám týkajúcim sa štátnej karantény súvisiacej s pandémiou nového koronavírusu hraničný prechod Kittsee-Jarovce na rakúsko-slovenských hraniciach. Informovala o tom agentúra APA. Podľa informácií polície je už ale priechod prejazdný.


Keďže sa spustenie aplikácie eKaranténa umožňujúcej stráviť karanténu v domácej izolácii naplánované na piatok odložilo, ľudia, ktorí plánovali ísť do domácej karantény, namiesto štátnej, na protest vystúpili zo svojich áut a blokovali dopravu.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

V dôsledku toho sa na rakúskej strane vytvorila niekoľkokilometrová kolóna. Ako informoval Peter z Gattendorfu, rakúska polícia upozorňovala za Neudorfom a Gattendorfom na možnosť posledných dvoch diaľničných výjazdov pred vzniknutou zápchou.

Totálny chaos na zablokovaných
Zdroj: Topky/ Ján Zemiar

Niektorým osobným autám sa podľa neho podarilo v zápche v úseku pri nadjazde dostať do protismeru a "riskli to zakázaným výjazdom do jednosmerky". V piatok popoludní sa aj na hraničnom priechode Berg začali zhromažďovať skupinky repatriantov, ktorí čakali na avizované spustenie aplikácie.


Galéria

Repatrianti blokovali hraničný priechod Repatrianti blokovali hraničný priechod

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články