°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

KORONAVÍRUS Skvelé správy pre Slovensko: Už tri dni neevidujeme žiadny prípad mimo karantény!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
27.05.2020 09:29

BRATISLAVA - Na Slovensku včera otestovali 2 839 ľudí. Z tohto počtu sa opäť len u dvoch pacientov potvrdil nový koronavírus. K 26. máju nepribudla ani ďalšia obeť tejto zákernej infekcie. Počet vyliečených opäť narástol, čo je potešujúca správa.


Ku včerajšku Národné centrum zdravotníckych informácií eviduje len 2 nové prípady potvrdenej infekcie novým koronavírusom. Podľa ministerstva zdravotníctva sú obidva prípady z povinnej štátnej karantény. Podľa predsedu vlády Igora Matoviča sa už tretí deň po sebe objavili prípady len zo štátnych karanténnych zariadení.

KORONAVÍRUS Skvelé správy pre
Zdroj: nczisk.sk

KORONAVÍRUS Skvelé správy pre
Zdroj: nczisk.sk

Dobrou správou je, že sa vyliečilo ďalších päť pacientov, počet vyliečených tak stúpol na 1327, z toho bolo hospitalizovaných 183 ľudí a v domácej izolácii sa zotavilo 1144 pacientov. Žiadne úmrtie nepribudlo, počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na COVID-19 zostáva 28. Nové prípady pribudli len v Košickom a Žilinskom kraji.

KORONAVÍRUS Skvelé správy pre
Zdroj: korona.gov.sk

Aktuálne je hospitalizovaných je 59 pacientov, u 7 bolo ochorenie potvrdené. Na JIS je jeden pacient, na pľúcnej ventilácii nikto.

Cítite sa ohrozený koronavírusom vzhľadom na Váš vek?


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články