Pondelok, 10. máj 2021. Meniny má Viktória, zajtra Blažena.

Zavádzame SOS dotácie pre ľudí, ktorí pracujú na dohodu, tvrdí Krajniak

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
28.04.2020 14:55

BRATISLAVA - Vláda zaviedla tzv. SOS dotácie pre ľudí pracujúcich napríklad na dohodu, ktorí nemajú žiaden príjem od 12. marca, teda odkedy bola ekonomika Slovenska uzatvorená, prípadne nemajú žiaden príjem za apríl. Informoval o tom minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) na tlačovom brífingu po utorkovom rokovaní vlády. Dotácia bude vo výške 210 eur mesačne.


„Budeme to mať nastavené tak, že spustíme to do konca tohto týždňa,“ dodal Krajniak s tým, že od budúceho týždňa bude možné požiadať v jednej žiadosti o polovičnú dotáciu za marec a o plnú dotáciu za apríl. Ako dodal, problematické je aj poskytovanie dotácií školám na stravovanie detí. Keďže deti nechodia do školy, tieto dotácie sa nedajú realizovať, školy na deti, ktoré majú nárok na tento príspevok, ho nemôžu čerpať.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


„Na základe nariadenia vlády budeme môcť rozšíriť tieto skupiny detí. Máme vyčlenené prostriedky prakticky pre všetky deti na Slovensku, v prípade, že nájdeme v jednotlivých regiónoch bezpečné hygienické metodické usmernenie, tak budeme môcť poskytovať školám túto dotáciu na stravu detí bez obmedzenia tak, ako to spolu s ministrom školstva vyšpecifikujeme,“ dodal Krajniak.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články