Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

VIDEO Kollár vyzval seniorov, aby obmedzili cesty: Zrušenie vlakov zadarmo sa odkladá

Boris Kollár
Boris Kollár
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
27.04.2020 16:25

BRATISLAVA – Dočasné pozastavenie bezplatnej železničnej prepravy pre dôchodcov sa zatiaľ odkladá. Uviedol to predseda Národnej rady SR a líder Sme rodina Boris Kollár vo videu na sociálnej sieti. Zároveň vyzval seniorov, aby sami obmedzili cestovanie vlakmi.


"Posledné údaje zo železníc hovoria, že okolo 6500 dôchodcov denne využíva vlaky zadarmo," podotkol Kollár. Apeloval na dôchodcov, aby cestovali len v nevyhnutných prípadoch. Keď sa toto číslo zníži, ubezpečil, že určite nebude vydaný záväzný pokyn na dočasné zastavenie bezplatnej železničnej prepravy pre seniorov.

Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) podľa Kollára dostal pokyn z krízového štábu, aby predložil vláde dočasné zrušenie vlakov zadarmo pre seniorov. Platiť to podľa neho malo už od utorka (28. 3.). "Kontaktoval som okamžite pána premiéra, poprosil som ho, aby nám vyšiel v ústrety, aby to ešte nespravili teraz v utorok, presvedčil som ho a bol veľmi ústretový, že to ešte týždeň skúsime natiahnuť," poznamenal Kollár.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Doležal tiež v pondelok skonštatoval, že mnohí dôchodcovia vlaky zadarmo aj v súčasnej situácii využívajú na voľnočasové aktivity a toto opatrenie tak bude na ich ochranu. Dočasným pozastavením bezplatnej železničnej prepravy pre seniorov sa mala zaoberať na jednom z najbližších zasadnutí vláda.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Facebook/Boris Kollár

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články