Pondelok, 14. jún 2021. Meniny má Vasil, zajtra Vít.

KORONAVÍRUS V Rožňave zatiaľ v nemocnici otestovali 113 ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Salvatore Di Nolfi/Keystone via AP
08.04.2020 20:59

ROŽŇAVA - Dovedna 113 pacientov doteraz otestovala rožňavská nemocnica Svet zdravia na nový koronavírus. Z toho 86 ľudí zdravotníci testovali priamo v zariadení a 27 v rámci mobilného odberového miesta. Informovala o tom komunikačná špecialistka siete Svet zdravia Jana Fedáková s tým, že dosiaľ vyhodnotené výsledky testov nový koronavírus u nikoho nepotvrdili.


„Zdravotníci rožňavskej nemocnice realizujú výtery z hrdla a nosa indikovaným pacientom, ktorých na otestovanie určí Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Rožňava. Testovanie sa uskutočňuje v pracovných dňoch podľa harmonogramu koordinovaného s RÚVZ,“ povedala Fedáková. Uviedla tiež, že nemocnice siete Svet zdravia vrátane rožňavskej po vyhlásení núdzového stavu pre lôžkové zdravotnícke zariadenia aktivovali svoje pandemické plány a reprofilizovali vybrané časti lôžkových oddelení na COVID oddelenia. Ide o takzvané červené zóny lôžkových častí oddelení, ktoré slúžia na hospitalizáciu pacienta s podozrením na nový koronavírus.

„Rožňavské COVID oddelenie sa nachádza v pavilóne B na druhom poschodí, nemocnica reprofilizovala lôžka chirurgického oddelenia. To sa presťahovalo na piate poschodie do pavilónu A. Pre COVID pacientov je vyhradený osobitný výťah. Oddelenie disponuje kapacitou 44 lôžok, v prípade zhoršenia epidemiologickej situácie je možné ich počet zvýšiť,“ avizovala komunikačná špecialistka.

Viac informácií o koronavíruse nádejete aj na Facebooku. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články