Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Tri dobré správy pre Slovákov!

19.12.2007 14:20

BRATISLAVA - Slováci, tešte sa! Pred Vianocami pre vás máme tri dobré správy. Koruna je stále silná a kurz sa pohybuje na úrovni 33,5 koruny za euro. Slovensko má aj ďalší rekord. Historicky najmenej ľudí nemá prácu. Platy stúpajú a niektoré firmy musia zamestnancov kupovať za poriadny balík.


Tretia dobrá správa je, že sa stávame plnohodnotnými Európanmi. O dva dni už totiž na ceste do krajín Európskej únie nebudete potrebovať cestovný pas.

Tri dobré správy pre

1. Mena pod 34 korún za euro

Slovenská mena je stále silná. V tomto roku najprv pokorila hranicu 34 korún za euro, v marci na niekoľko hodín aj hranicu 33 korún za euro. Pred dvomi rokmi bola pritom o štyri koruny slabšia. V roku 2003 stálo jedno euro takmer 42 korún. Ak všetko dobre pôjde, už o rok bude slovenská mena minulosťou a budeme platiť eurami. Čím lepší kurz, tým viac peňazí zarobíme.
Rada:
Ak chcete ušetriť, elektroniku nakupujte v krajinách, kde platí euro. Je lacnejšia ako u nás aj o niekoľko tisíc korún.
Tri dobré správy pre

2. Najmenej ľudí nemá prácu

Miera nezamestnanosti na Slovensku je historicky najnižšia. Podľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny klesla na 7,76 percenta a bez práce bolo ku koncu novembra 235 723 ľudí. Ekonómom a šéfom podnikov z toho dupkom vstávajú vlasy, keďže v prípade niektorých profesií sa začínajú ľudia preplácať.
Rada:
Vyškoľte sa za obchodného manažéra alebo počítačového špecialistu. Ak budete dobrý, môžete mať pekný balík peňazí. Alebo aspoň skúste zájsť za šéfom, že sa o vás inde pobijú.
Tri dobré správy pre
Zdroj: Život

3. Do Európskej únie bez pasu

Už zajtra definitívne padnú hranice. Slovensko sa v noci z 20. na 21. decembra stane súčasťou schengenského priestoru a do členských krajín Európskej únie budete môcť cestovať bez potupných kontrol na hraničných priechodoch. Jediná kontrolovaná hranica bude na východnom Slovensku s Ukrajinou, ktorá bude zároveň východnou hranicou Európskej únie.
Rada:
Počas vianočných sviatkov sa vyberte s rodinou na výlet k našim susedom. Určite vás nečakajú žiadne rampy, kolóny ani kontroly cestovných pasov. Keď vstúpi krajina do oblasti voľného pohybu osôb, v zahraničí si ľahšie nájdete prácu.

Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: Nový Čas

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články