°C

Nedeľa, 7. jún 2020. Meniny má Róbert, zajtra Medard.

V pohnutých časoch nie sú dôležité posty: Visolajský odmietol ponuku na post štátneho tajomníka

Predseda Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský
Predseda Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
29.03.2020 19:14

BRATISLAVA - Predseda Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský odmietol ponuku od ministra zdravotníctva Mareka Krajčího na post štátneho tajomníka v rezorte zdravotníctva. Visolajský o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že v situácii okolo pandémie nového koronavírusu bude užitočnejší, ak bude naďalej zastupovať svojich nemocničných lekárov a ako lekár, záujmy pacientov v permanentnom krízovom štábe.


"V situácii, v akej dnes sme, nie sú dôležité posty. Dôležité je, aby sme sa všetci teraz postavili za jedinú vec – boj s pandémiou. Dnes neviem, či sa nám pandémiu podarí dobre zvládnuť, ale ja spravím pre to všetko. Toto je dôvod môjho rozhodnutia," napísal Visolajský.

Ponuku od ministra si, ako tvrdí, váži a vníma ako prejav dôvery. "Nie len preto, že ide o významný post v najzložitejšom rezorte, ale aj preto, v akej ťažkej situácii ponuka prišla," podotkol. Priznal, že nad ponukou vážne uvažoval, pretože chce, aby sa zdravotníctvo na Slovensku začalo posúvať k lepšiemu.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Visolajský sa stal na požiadanie premiéra Igora Matoviča členom permanentného krízového štábu na Úrade vlády SR, ktorý rieši situáciu okolo nového koronavírusu. "Je to práca na viac ako plný úväzok, vyžaduje kompletne všetky sily. Táto ponuka sa nedala vzhľadom na stav, v akom je náš štát, odmietnuť," povedal. Predsedom LOZ je Visolajský od roku 2012. Ako pediater pôsobí vo Fakultnej nemocnici v Nitre.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Jaroslav Novák

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články