°C

Štvrtok, 2. apríl 2020. Meniny má Zita, zajtra Richard.

KORONAVÍRUS Osvetu šíri aj mobilný operátor: Slováci, pozrite sa na displej mobilu!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
25.03.2020 16:00

BRATISLAVA - Pandémia spôsobená novým koronavírus zasahuje do všetkých aspektov nášho života. Prispôsobiť sa situácii rozhodol aj slovenský ružový operátor a Slovákom posiela výzvu.


Ak máte operátora Slovak Telekom, asi ste zaregistrovali, že v týchto dňom sa zmenil displej vášho mobilu. Slovenský operátor totiž zmenil názov parametru siete a Slováci si na svojich mobiloch namiesto názvu operátora našli výzvu ZOSTANTE DOMA. 

Slovákom, ktorí majú ružového
Zdroj: Maarty

Slovákom, ktorí majú ružového
Zdroj: Maarty

Nový koronavírus z roku 2019 je závažný akútny respiračný syndróm koronavírus-2 (SARS-CoV-2), pričom choroba s ním spojená sa nazýva COVID-19. Patrí do známej skupiny, v ktorej sú vírusy ako SARS a MERS. Predstavuje nový kmeň koronavírusu, ktorý bol identifikovaný v Číne na konci minulého roka.

Príznaky ochorenia

Ochorenie je vysoko infekčnou nákazou, ktorá sa prenáša vzduchom z človeka na človeka. Spôsobuje akútne respiračné ochorenia – vírusovú pneumóniu. U nakazeného sa môžu prejaviť príznaky virózy, resp. klasických respiračných ochorení, napr. chrípky – teplota nad 38 stupňov Celzia, kašeľ, nádcha, bolesť svalov, bolesť kĺbov, bolesť hlavy, sťažené dýchanie a únava. V niektorých prípadoch sa objaví aj zápal pľúc. Inkubačná doba pri tomto type koronavírusu je zvyčajne 2 až 14 dní.


Galéria

Ilustračné foto Slovákom, ktorí majú ružového Slovákom, ktorí majú ružového

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
FOTO: Getty Images

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články