°C

Sobota, 24. október 2020. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

Gröhling sa stretol s prezidentkou, hovorili o aktuálnej situácii v školstve

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
Zdroj: Topky/Peter Korček
25.03.2020 15:55

BRATISLAVA – Nový minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) sa v stredu stretol s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Hovorili najmä o aktuálnej situácii v školstve, ako ju riešiť, ale i o tom, ako čo najlepšie pomôcť učiteľom, rodičom a žiakom, aby mal stav núdze čo najmenší dosah na vzdelávací proces.


"Veľmi ma teší, že pani prezidentke na školstve záleží a že má záujem na tom, aby sme túto situáciu zvládli a hľadali spôsoby, ako podporiť žiakov vo vzdelávaní a ako pomôcť aj deťom so zdravotným znevýhodnením či špeciálnymi potrebami," uviedol minister školstva na sociálnej sieti.

Národná rada SR schválila v utorok (24. 3.) ministrovi školstva právo vo výnimočných situáciách meniť zákonom dané termíny v rámci organizácie školského roka. Po novom tak bude môcť v jednoznačne vymedzených situáciách rozhodnúť o termínoch prijímacích skúšok, zápisov do základnej školy či maturitných skúšok mimo termínov ustanovených zákonom o výchove a vzdelávaní.

Počas tlačovej konferencie v stredu Gröhling uviedol, že prezidentku poprosil aj o súčinnosť pri podpisovaní vládnej novely školského zákona. "Aby sme mali všetko v poriadku a mohli sme školám poslať usmernenie, čo sa týka termínov a ostatných podmienok, ktoré nás čakajú," uzavrel Gröhling.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Topky/Peter Korček

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články