°C

Štvrtok, 22. október 2020. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

KORONAVÍRUS Vo väzenskej nemocnici v Trenčíne prijali neodkladné preventívne opatrenia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
21.03.2020 11:25

TRENČÍN - Vo väzenskej nemocnici v Trenčíne sa aktuálne nachádza 93 osôb a v súčasnosti okrem dodržiavania zvyčajných predpisov musela nemocnica prijať aj ochranné opatrenia v súvislosti so závažnou epidemiologickou situáciou.


Informovala o tom hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej (ZVJS) Monika Kacvinská. V nemocnici je umiestnených 18 obvinených a 75 odsúdených. "Ďalšie kroky na zvýšenie ochrany pred novým koronavírusom závisia najmä od situácie, ktorá v štáte a v jednotlivých ústavoch nastane. Už teraz nemocnica prijala neodkladné preventívne opatrenia. Prvotne sme u všetkých príslušníkov a zamestnancov zabezpečili ochranu prostredníctvom jednorazových rúšok na tvár a ochranných rukavíc. Pre zdravotnícky personál má ústav zabezpečené overaly či chrániče očí. Rovnako bola zvýšená dezinfekcia priestorov nemocnice nielen chemicky, ale aj germicídnymi žiaričmi," objasnila Kacvinská.

Súčasťou opatrení na ochanu nemocnice je u príslušníkov a zamestnancov ZVJS meraná teplota pri vstupe. Okrem toho je prísne monitorovaný ich pobyt počas čerpania dovolenky. Zrušené sú aj hromadné akcie organizované ústavom. "Navýšené boli zásoby liekov a naplánované je aj reprofilovanie lôžok pneumológie a ftizeológie na infektologické. V prípade nedostatku lôžok v týchto oddeleniach budú ďalej využívané aj iné oddelenia nemocnice. Podstatnou zmenou je každodenná aktualizácia zoznamov pacientov," priblížila ďalej hovorkyňa ZVJS.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

"So zistením prvého prípadu sa pristúpi k plánovanému reprofilovaniu lôžok. Zvýšia sa zásoby nielen ochranných a dezinfekčných prostriedkov, ale aj liekov na tri mesiace.  V jednotlivých oddeleniach bude realizovaná len neodkladná zdravotná starostlivosť a z dôvodu ochrany personálu bude minimalizovaný počet zdravotníckeho personálu, ktorý zabezpečuje zdravotnú starostlivosť. V prípade zistenia vírusu v rámci ústavu sa začne s prípravami na možnú karanténu nemocnice a jej materiálne a personálne zabezpečenie, ktorého postup je už dnes naplánovaný," zdôraznila na záver.

Väzenská nemocnica v Trenčíne bola inštitucionalizovaná v roku 1994 a zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre odsúdených a obvinených z celého Slovenska. V slovenských väzeniach sa v súčasnosti nachádza 1616 obvinených a 9085 odsúdených. Z celkového počtu väznených osôb je 814 žien. Aktuálne sa v ústavoch nachádza 81 mladistvých a 220 cudzincov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články