°C

Nedeľa, 25. október 2020. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Kauza sudcov z Kočnerovej Threemy: Špecializovaný trestný súd bude rozhodovať v sobotu

Špecializovaný trestný súd bude o vzatí do väzby piatich sudcov a ďalších troch osôb rozhodovať v sobotu
Špecializovaný trestný súd bude o vzatí do väzby piatich sudcov a ďalších troch osôb rozhodovať v sobotu
Zdroj: vac
13.03.2020 10:14

BANSKÁ BYSTRICA – O vzatí do väzby piatich sudcov a ďalších troch osôb bude na návrh prokurátora Úradu špeciálneho prokurátora rozhodovať sudca pre prípravné konanie na Špecializovanom trestnom súde na pracovisku v Banskej Bystrici v sobotu 14. marca od 10. hodiny.


Medzi osobami spájanými s komunikáciou Threema s Marianom Kočnerom je päť sudcov, v prípade ktorých vydal vo štvrtok súhlas s ich väzbou Ústavný súd v Košiciach. Ako informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, rozhodovať sa bude o väzbe osôb s iniciálami - M.J., E.P., Z.M., D.C., R.M., M.M., M.R. a L.M.

NAKA v stredu 11. marca v skorých ranných hodinách zadržala sudcov a ďalšie osoby, ktoré sa spájajú s komunikáciou Kočnera cez aplikáciu Threema. Následne bola podaná žiadosť generálneho prokurátora o súhlas na vzatie do väzby na Ústavný súd SR. Plénum Ústavného súdu SR dalo vo štvrtok 12. marca súhlas s väzbou u piatich zadržaných sudcov a nesúhlas u ôsmich. Ako informoval predseda Ústavného súdu SR Ivan Fiačan, súd rozhodol v tajnom hlasovaní.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články