Streda, 28. júl 2021. Meniny má Krištof, zajtra Marta.

FOTO zo súkromného stretnutia lídrov: Vážny Matovič, Kiska si zatiaľ kontroloval čas

Predsedovia strán nádejnej koalície sa stretli na prvej večeri
Predsedovia strán nádejnej koalície sa stretli na prvej večeri
Zdroj: Topky/Peter Korček, Vlado Benko Jr
06.03.2020 06:30

BRATISLAVA - Dnes sa všetky zraky voličov upierali na kvarteto mužov, ktorí sa po prvýkrát oficiálne stretli za okrúhlym stolom. Ide o lídrov Igora Matoviča, Borisa Kollára, Richarda Sulíka a Andreja Kisku, ktorí sú dnes viac-menej otvorení skladbe novej vládnej koalície. My sme na stretnutí boli tiež a po odchode verejnosti sme boli tichými svedkami rokovania.


Svedčia o tom viaceré fotografie zo stretnutia, ktoré odhaľujú tajomstvá predsedov strán, keď sa zatvorili dvere pre novinárov. Kým počas prítomnosti fotografov sa predseda OĽaNO naširoko usmieval, po odchode mu podstatne zvážnela tvár.

 

Lídri za stolom a Kiskov mobil

O čom konkrétne sa lídri rozprávali je možno záhadou, aj keď na neskoršej tlačovej konferencii priznali, že išlo o štartovacie stretnutie, nie o spoznávacie, keďže sa mnohí už roky poznajú. Okrem Matovičovho vážneho výrazu možno tiež pozorovať, ako si Andrej Kiska, ktorý vedie stranu Za ľudí, kontroluje na mobilnom telefóne čas. Možno aj kvôli začiatku blížiaceho sa brífingu.

FOTO zo súkromného stretnutia
Zdroj: Topky/Vlado Benko Jr


MIMORIADNY ONLINE Rodí sa nová štvorkoalícia! FOTO Historická chvíľa: Dnes budujeme základy


Kiska si sledoval čas
FOTO zo súkromného stretnutia
Zdroj: Topky/Vlado Benko Jr

Dohody a prvotné závery

Skutočne rýchlu večeru za pár minút vystriedala prítomnosť kamier vo foyer národnej rady, kde sa okrem iného Sulík priznal, že lídri sa dohodli na zavedení okamžitých opatretní pre podnikateľov bez akéhokoľvek zásahu na štátny rozpočet. Boris Kollár sa otvorene poďakoval Andrejovi Kiskovi za krok, ktorý strana po dnešnom predsedníctve jednohlasne uskutočnila a predsedovia doteraz opozičných a mimoparlamentných strán si tak budú môcť zrejme vysvetliť ďalšie veci, ktoré ich budú čakať na ďalších stretnutiach. Jedno z nich sa napríklad odohráva v pondelok na pôde NBS, kde chce Kollár partnerom vysvetliť filozofiu myšlienky výstavby nájomných bytov.


Galéria

Predsedovia strán nádejnej koalície Kiska si sledoval čas

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články