°C

Nedeľa, 29. november 2020. Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

Dráma v leopoldovskej väznici: Odsúdený sa pokúsil o útek, zastavili ho dva výstrely do vzduchu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
05.03.2020 18:04

LEOPOLDOV - O útek z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove sa vo štvrtok pokúsil jeden z odsúdených. Zastavili ho až dva varovné výstrely do vzduchu, k zraneniu osôb nedošlo. Pokus o útek potvrdila hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže Katarína Nováková.


„Na vzniknutú situáciu okamžite zareagovali službukonajúci príslušníci zboru, ktorí sa odsúdeného pokúsili zadržať. Následne opakovane použili výzvu, aby upustil od protiprávneho konania. Z rovnakého dôvodu boli vystrelené aj dva varovné výstrely do vzduchu a následne odsúdený upustil od svojho protiprávneho konania. Pri použití strelnej zbrane nedošlo k zraneniu žiadnej osoby,“ informovala Nováková.

Riaditeľ ústavu podľa nej okamžite prijal potrebné preventívno-bezpečnostné opatrenia a bolo začaté vyšetrovanie vzniknutej udalosti v súčinnosti s príslušnými zložkami Policajného zboru. O vzniknutej situácii bol vyrozumený dozorový prokurátor. Z dôvodu prebiehajúceho vyšetrovania nebude Zbor väzenskej a justičnej stráže k udalosti poskytovať viac informácií.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články