Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

VOĽBY 2020 Prezidentka, lídri strán aj exprezidenti už majú odvolené

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová čaká s dcérami pred volebnou miestnosťou vo voľbách do Národnej rady
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová čaká s dcérami pred volebnou miestnosťou vo voľbách do Národnej rady
Zdroj: FOTO TASR - Michal Svítok
29.02.2020 14:15

BRATISLAVA - Lídri viacerých strán, ktoré majú najväčšiu šancu dostať sa v týchto voľbách do Národnej rady SR, už odvolili. Sprevádzali ich zväčša rodiny. Volila už aj súčasná prezidentka Zuzana Čaputová a exprezidenti Ivan Gašparovič a Rudolf Schuster.


Viacerí lídri zdôrazňujú potrebu voliť zodpovedne a vyzývajú ľudí, aby išli hlasovať. Čo najväčšiu účasť by uvítala aj prezidentka Čaputová. Každé voľby sú podľa jej slov veľkou príležitosťou a tie aktuálne nemenej dôležitou. "Je nesmierne dôležitý krok dať svoju názorovú pečať na to, ako sa bude Slovensko ďalej vyvíjať," povedala Čaputová.

Hlava štátu Zuzana Čaputová
Zdroj: Topky/ Vlado Anjel

Gašparovič považuje každé voľby za kľúčové. Pred žiadnymi si však nepamätal toľko nervozity medzi politikmi i národom, ako to bolo pri aktuálnych parlamentných voľbách. Voľby podľa neho ovplyvní aj vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Schuster sa pri týchto voľbách dlho rozhodoval, koho podporí. Hovoril aj o potrebe zmeny volebného systému. A to tak, aby si ľudia nemuseli vyberať pri hlasovaní stranu. Takúto zmenu však nateraz nevidí celkom reálne, možno v budúcnosti. Tohtoročné parlamentné voľby sú v ére samostatného Slovenska ôsme v poradí. Oficiálne výsledky má oznámiť štátna volebná komisia v nedeľu (1. 3.).

Schuster sa počas volieb
Zdroj: Miroslav Vacula


Galéria

Na snímke prezidentka SR Hlava štátu Zuzana Čaputová Schuster sa počas volieb

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články