°C

Sobota, 30. máj 2020. Meniny má Ferdinand, zajtra Petronela, Petrana.

Policajti sa s nimi nemaznali! FOTO Cestní piráti prišli o tučné sumy, jeden aj o vodičák

Cestní piráti na slovenských vozovkách
Cestní piráti na slovenských vozovkách
Zdroj: FB/Polícia SR - Nitriansky kraj
29.02.2020 06:58

BRATISLAVA – Nezodpovedných vodičov je stále veľa. Nitrianski a šalianski policajti namerali v priebehu troch dní piatich šoférov, ktorí si cestu pomýlili s pretekárskou dráhou. Mastným pokutám však neunikli.


Čítajte aj: Terorizujú slovenské cesty! FOTO cestných pirátov, ktorým predpisy a bezpečnosť nič nehovoria

Vodič (45) na bielom BMW šiel po ceste prvej triedy o 66 km/h rýchlejšie, než dovoľujú predpisy. Policajti mu namerali 156 km/h. Dopustil sa tak priestupku v doprave, za ktorý dostal pokutu 750 eur. „Keďže pokutu nevedel na mieste zaplatiť, prišiel o vodičák,“ uviedli muži zákona.  

Cestní piráti na slovenských
Zdroj: FB/Polícia SR - Nitriansky kraj

Rýchlosť si neustrážil ani 35-ročný vodič toyoty v obci Trávnica. Cez dedinu prechádzal rýchlosťou 113 km/h. Pokutu 800 eur zaplatil na mieste.

Cestní piráti na slovenských
Zdroj: FB/Polícia SR - Nitriansky kraj

Vodič škody zas na ceste I/75 medzi obcami Jatov a Tvrdošovce, kde je stanovená maximálna povolená rýchlosť 90 km/h, jazdil 178 km/h. Rýchlosť tak prekročil o 88 km/h, a preto dostal 800-eurovú pokutu. Tú uhradil na mieste.

Cestní piráti na slovenských
Zdroj: FB/Polícia SR - Nitriansky kraj

Dopravné predpisy zrejme veľa nehovoria ani šoférovi volkswagenu, ktorý medzi obcou Hurbanovo smerom do mesta Komárno prechádzal rýchlosťou 162 km/h. Povolenú rýchlosť prekročil o 72 km/h. Obišiel s pokutou vo výške 800 eur. Tiež ju zaplatil na mieste.

Cestní piráti na slovenských
Zdroj: FB/Polícia SR - Nitriansky kraj

Obcou Vlčany, časť Somola, prechádzal peugeot rýchlosťou 123 km/h. V danom úseku je však povolená maximálne päťdesiatka. Vodič dostal 800-eurovú pokutu, ktorú uhradil na mieste.

Cestní piráti na slovenských
Zdroj: FB/Polícia SR - Nitriansky kraj

Cestní piráti vyčíňali aj v Bratislavskom kraji

Vodič fordu šiel po Vajnorskej ulici v hlavnom meste, kde je dovolená maximálne päťdesiatka, rýchlosťou 109 km/h. Policajti mu za rýchlu jazdu uložili blokovú pokutu vo výške 500 eur, ktorú uhradil na mieste.  

Ďalšieho pretekára namerali na Ceste na Senec v Bratislave. Obcou, kde je najvyššia dovolená rýchlosť 50 km/h, prechádzal rýchlosťou 106 km/h. Aj tento šofér dostal pokutu, tiež ju zaplatil na mieste.

Policajti sa s nimi
Zdroj: FB/Polícia - Bratislavský kraj

Dopravní policajti v tejto súvislosti opätovne vyzývajú vodičov, aby dodržiavali povolenú rýchlosť, a pripomenuli základné ustanovenia zákona o cestnej premávke k rýchlosti jazdy.


  • vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať
  • vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad
  • v obci sa smie jazdiť rýchlosťou najviac 50 km/h, ak ide po diaľnici v obci alebo po rýchlostnej ceste v obci, tak najviac 90 km/h
  • vodič nesmie prekročiť najvyššiu dovolenú rýchlosť jazdy vozidiel určenú dopravnou značkou alebo dopravným zariadením

„V záujme predchádzania vzniku dopravných nehôd vyzývame vodičov k dodržiavaniu dopravných predpisov a disciplíne za volantom. Motiváciou zodpovedného správania sa vodičov za volantom však nemá byť hrozba udelenia pokuty, ale to, aby sa do cieľa svojej cesty dostali bezpečne,“ uviedli zástupcovia zákona.


Galéria

Cestní piráti na slovenských Cestní piráti na slovenských Cestní piráti na slovenských Cestní piráti na slovenských Cestní piráti na slovenských Cestní piráti na slovenských

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články