°C

Piatok, 3. apríl 2020. Meniny má Richard, zajtra Izidor.

Tragická smrť chodca (†48) pri Trnave: Mrazivé FOTO z pohľadu vodiča, ako reflexný prvok zachraňuje život

Smrteľná dopravná nehoda v Trnavskom kraji
Smrteľná dopravná nehoda v Trnavskom kraji
Zdroj: FB/Polícia SR - Trnavský kraj
28.01.2020 17:41

MADUNICE/DRAHOVCE - Keby nepodcenil dôležitosť reflexného prvku, mohol ešte žiť. V pondelok podvečer vyhasol život 48-ročného muža, ktorého ľavou prednou časťou auta pravdepodobne zachytil vodič opla. Muži zákona preto opätovne apelujú na chodcov, aby mysleli na svoju bezpečnosť v zníženej viditeľnosti.


Pondelkový podvečer poznačilo tragické nešťastie. Došlo k nemu okolo 17. hodiny na ceste prvej triedy medzi obcami Madunice a Drahovce, asi 500 m za obcou Madunice.

Tragická smrť chodca (†48)
Zdroj: FB/Polícia SR - Trnavský kraj

Ako spresnila krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, vodič Opla Vectra jazdil smerom od obce Drahovce, pričom ľavou prednou časťou auta pravdepodobne zachytil chodca ležiaceho v strede cesty. Peší mal 48 rokov, bol z Maduníc a na sebe mal tmavé oblečenie bez reflexných prvkov. Pri nehode utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Tragická nehoda sa stala
Zdroj: SITA/KR PZ Trnava

Dvadsaťdvaročného šoféra, ktorý sa pri nehode nezranil, polícia podrobila skúške na alkohol. Jej výsledok bol negatívny. „U nebohého bude vykonaná pitva, do vyšetrovania bol pribratý znalec z odboru cestnej dopravy. Presné príčiny a to, ako sa nehoda stala, polícia vyšetruje,“ doplnila Kredatusová.   

Čítajte aj: Muža zrazilo nákladné auto: FOTO V tme bol takmer neviditeľný, pozor na rovnakú chybu

Predstavitelia zákona znova apelujú na chodcov, aby nešli pešo po ceste bez reflexných prvkov. „Apelujeme na chodcov, ak sa chystáte ísť pešo po ceste, nerobte to bez reflexných prvkov,“ zdôraznila polícia, ktorá tiež pripomenula, čo znamená znížená viditeľnosť.

„Podľa zákona sa rozumie zníženou viditeľnosťou viditeľnosť, pri ktorej sa účastníci cestnej premávky dostatočne zreteľne navzájom nevidia, ani keď nevidia predmety na ceste, najmä od súmraku do svitania, za hmly, sneženia, dažďa a v tuneli.“


Galéria

Smrteľná dopravná nehoda v Tragická nehoda sa stala

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
VIDEO: FB/Polícia SR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články