Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

Vodiči, zbystrite pozornosť: Na cestách sa tvorí poľadovica, dopravu komplikuje aj hmla

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
22.01.2020 09:00

BRATISLAVA - Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Informuje o tom Slovenská správa ciest na svojej stránke. Vodičov však upozorňuje, že na cestách I/65D Martin-juh - Martin-Záturčie, II/499 Havran - Topoľčany, III/1716 Topoľčany-východ - Solčany a na cestách III. triedy v obvode Topoľčany je poľadovica. Hmla s dohľadnosťou do 100 metrov sa vyskytuje v lokalitách Myjava, Trenčín, Poprad, Batizovce, Nová Bystrica a Záborské.


Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, v hornatejších oblastiach severného Slovenska miestami pokrytý vrstvou utlačeného snehu do 1 až 2 cm. Miestami zľadovatený sneh do 1 až 2 sa nachádza na cestách II/584 Srdiečko - Bystrá, II/549 Úhornianske Sedlo - Krásnohorské Podhradie, II/558 Stakčín - Ulič a na cestách III. triedy v obvode Stakčín.

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem HP Herlianske Sedlo, kde sa na vozovke nachádza miestami utlačený sneh do 1 cm. Miestami zľadovatený sneh do 1 cm sa nachádza na HP Huty.

Pre vozidlá nad desať metrov dĺžky sú po celú zimnú sezónu uzatvorené HP Príslop (cesta I/78), Šútovce (cesta III/1774) a Veľké Pole (cesta II/512). Cesta I/64 cez HP Fačkovské sedlo je od 1. novembra uzavretá v okrese Žilina aj Prievidza pre nákladné motorové vozidlá, ktorých dĺžka presahuje desať metrov. Obmedzenie trvá do konca zimnej údržby.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články